Blog

Witamy na blogu Inso! Na jego łamach, cyklicznie prezentujemy Wam artykuły o charakterze poradnikowym – przyglądamy się problemom związanym z codziennym funkcjonowaniem przedszkoli i żłobków, pomagamy je rozwiązać, a także prezentujemy pomysły na usprawnienie codziennej pracy. Znajdą się tu również prawdziwe historie placówek, które korzystają z naszej aplikacji.
Zapraszamy do lektury!

14 stycznia 2021
Klienci inso

"Puzzelek" to punkt przedszkolny, założony we wrześniu 2020. Jego dyrektor, Pani Katarzyna Kostańska Murzicz opowiada nam o tym, co przekonało ją do wdrożenia systemu do zarządzania i jak korzystanie z aplikacji Inso wpłynęło na funkcjonowanie placówki. Przeczytajcie i zobaczcie sami!

Czytaj całość

Koniec semestru to czas podsumowań, zarówno w szkołach, jak i przedszkolach. O czym należy pamiętać, przygotowując się do przedstawienia wniosków i sprawozdania z pracy dydaktyczno – wychowawczej w przedszkolu za pierwsze półrocze? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Czytaj całość

Nowoczesne rozwiązania technologiczne stają się coraz bardziej popularne w placówkach oświatowych. Jednym z nich jest dziennik elektroniczny – wkraczający nie tylko do szkół, ale też pojawiający się często w przedszkolach. Jakie korzyści może przynieść wprowadzenie takiego dziennika w przedszkolu? O jakich aspektach prawnych należy pamiętać? W jaki sposób można wdrożyć dziennik elektroniczny do placówki? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Czytaj całość
16 grudnia 2020
Porady i wskazówki

Dzieci w wieku przedszkolnym do treści matematycznych podchodzą z ogromnym zainteresowaniem. Zapał ten z reguły utrzymuje się jeszcze podczas edukacji wczesnoszkolnej i stygnie z przejściem do wyższych klas. Dlaczego?

Czytaj całość
11 grudnia 2020
Klienci inso

"Słoneczny Zakątek" to sieć niepublicznych przedszkoli i żłobków w Kolbuszowej, Łańcucie, Majdanie Królewskim oraz Głogowie Małopolskim, do których łącznie uczęszcza około 530 dzieci. Jak korzystanie z aplikacji Inso wpłynęło na rozwiązanie codziennych problemów z zarządzaniem placówkami? Zapytaliśmy Pani Dyrektor, Eweliny Mokrzyckiej.

Czytaj całość
4 grudnia 2020
Porady i wskazówki

Dorośli są bacznymi obserwatorami postępów dziecka. Już od pierwszych miesięcy obserwują każdy ich krok po to, by wychwycić pojawiające się nowe umiejętności. Największym zaangażowaniem wykazują się naturalnie rodzice. Jednak, pomimo tego, że dostrzegają rozwój dziecka - często nie dowierzają obserwacjom, zakładając błędnie, że dziecko nie jest w stanie pewnych działań zrealizować. Konsekwencją takich poczynać jest hamowanie rozwoju samodzielności dziecka, wyręczanie dziecka przez rodziców, budowanie nastawienia dziecka na pomoc ze strony dorosłych, a tym samym - odbieranie dziecięcej wiary w siebie i własne możliwości.

Czytaj całość
23 listopada 2020
Porady i wskazówki

Wiedząc jak wiele wątpliwości sprawia nauczycielom przebrnięcie przez procedury zdobycia stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego, warto przybliżyć wszystkie terminy i wytyczne zawarte w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574 ze zm.). Informacje zawarte w tym artykule są pomocne tak samo dla nauczyciela, jak i dla dyrektora placówki oraz opiekuna stażu. Realizując staż na stopień nauczyciela kontraktowego, mianowanego, dyplomowanego warto także zajrzeć do Ustawy Karta Nauczyciela, która jest dokumentem wyższym od wspomnianego rozporządzenia w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego nauczycieli.

Czytaj całość
    Najpopularniejsze wpisy

    Inso - dziecinnie proste zarządzanie przedszkolem i żłobkiem

    Przekonaj się jak inni, że Twoja praca z pomocą systemu Inso będzie o wiele prostsza.

    Załóż bezpłatne konto