Nowe technologie

Dlaczego warto wdrożyć Inso w trakcie roku szkolnego? Przekonaj się, jakie to proste!

Nasi klienci czasem dopytują, czy system do zarządzania przedszkolem można wdrożyć w trakcie roku szkolnego. Oczywiście – to bardzo proste i w żaden sposób nie zakłóca funkcjonowania placówki. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego początek roku szkolnego to nie jedyny moment na wdrożenie systemu do zarządzania placówką i dlaczego warto to zrobić w trakcie semestru.

Usprawnienie zarządzania przedszkolem i oszczędność czasu

Wdrożenie w placówce systemu zarządzania jest możliwe w każdej chwili. Nie musi nastąpić początkiem roku szkolnego! Inso zostało opracowane z myślą o możliwości dokonania szybkiej konfiguracji oraz prostocie obsługi – dzięki czemu uruchomienie systemu jest błyskawiczne i nie zakłóca codziennej pracy w przedszkolu.

System już od pierwszych dni funkcjonowania automatyzuje, przyspiesza i upraszcza pracę dyrektora. (Więcej na ten temat można przeczytać w naszym tekście – Nowoczesne przedszkole – czyli jak zaoszczędzić 92% czasu pracy dyrektora dzięki technologii. Stanowi też spore ułatwienie dla rodziców, którzy zyskują podgląd do rachunków, wirtualną tablicę ogłoszeń oraz możliwość szybkiego zgłaszania nieobecności dziecka. Warto więc wdrożyć program jak najszybciej. Czas, poświęcony na wprowadzenie Inso nie jest długi - i szybko się zwróci!

Wdrożenie Inso? To dziecinnie proste!

Czego najczęściej obawiali się nasi klienci, rozważając wdrożenie Inso podczas roku szkolnego – i dlaczego były to obawy bezpodstawne? Oto kilka przykładów.

W jaki sposób przebiegnie uzupełnianie danych?

Do systemu trzeba wprowadzić dane dzieci oraz ich opiekunów – między innymi numery kontaktowe. Może to budzić obawę, że cała procedura pochłonie wiele czasu, tak istotnego dla dyrektora, zwłaszcza w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego. Mamy jednak rozwiązanie dla tego problemu. Dane do Inso można błyskawicznie zaimportować z przygotowanego wcześniej pliku excel. Nie trzeba przepisywać wszystkiego ręcznie.

Jak szybko opanuję obsługę systemu?

Obsługa Inso jest naprawdę dziecinnie prosta. Maksymalnie intuicyjny interfejs oraz materiały edukacyjne ułatwiają dyrektorowi zarządzanie systemem. Przede wszystkim jednak, przeprowadzamy prezentację programu, pokazując dyrektorowi, w jaki sposób korzystać ze wszystkich opcji. Dzięki temu na nauczenie się obsługi systemu potrzeba zaledwie kilku godzin – które „zwrócą się” już w pierwszym miesiącu korzystania z Inso.

Czy wdrożenie rodziców jest czasochłonne?

Często pojawiają się też obiekcje związane z tym, że trzeba poświęcić sporo czasu, aby wdrożyć rodziców w aplikację, a w ciągu roku szkolnego po prostu brakuje na to czasu. W przypadku aplikacji Inso zapoznanie rodziców z systemem - to tak naprawdę kwestia jej pobrania i zalogowania się do niej. Jej obsługa jest na tyle intuicyjna, że rodzice szybko się w niej odnajdą i nie potrzebują specjalnego przeszkolenia z jej obsługi. Co więcej, gdy znaczną z niej korzystać - nie będą już potrafili sobie wyobrazić, aby nie mieć do niej dostępu. W końcu - mogą być zawsze w kontakcie z placówką i mieć wszystkie najważniejsze informacje pod ręką.

Co z konfiguracją systemu?

Szybką konfigurację pokazujemy podczas prezentacji. Oczywiście możemy też skonfigurować system za klienta, zgodnie z jego potrzebami– albo pomóc mu tego dokonać samodzielnie. Dzięki temu nie ma żadnego problemu z dostosowaniem Inso do indywidualnych wymagań placówki. (Np. określonego sposobu rozliczeń.)

Co z nieuregulowanymi płatnościami?

Jako jedną z barier wdrożenia tego typu systemów niektórzy wskazują problem z płatnościami, które zostały już naliczone rodzicom, ale jeszcze ich nie uregulowano. Na ten problem jednak również mamy rozwiązanie. Opłaty te mogą zostać uwzględnione w Inso – wystarczy dopisać je do salda z obecnego miesiąca albo wpisać jako zaległą płatność. Dzięki temu wszystko będzie się zgadzało.

W jaki sposób można korzystać z Inso?

Obawą, niekiedy towarzyszącą dyrektorom, jest fakt, że w ciągu roku szkolnego często nie mogą sobie pozwolić na spędzenie kilku godzin przez monitorem – mają bowiem wiele innych zajęć. Z Inso jednak wcale nie trzeba zapoznawać się korzystając z komputera czy laptopa. System został opracowany z myślą o maksymalnej dostępności: do panelu można logować się także z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Podsumowanie

Jeśli rozważasz wprowadzenie systemu, który usprawni zarządzanie przedszkolem, usprawni kontakt z rodzicami oraz przyspieszy rozliczenia – warto zrobić to jak najszybciej. Wdrożenie może zostać przeprowadzone z powodzeniem w dowolnym momencie.

§ Podstawa Prawna

Justyna Kogutowicz
Specjalista ds. obsługi klienta
Data publikacji wpisu:
05
-
11
-
2020

Umów darmową prezentację i sprawdź lepszy sposób organizacji pracy w Twoich placówkach

lub zadzwoń 799 394 372

Dziękujemy! Formularz został wysłany poprawnie.
Oops! Nie udało się wysłać wiadomości

Ostatnie wpisy

Zobacz, jakie tematy poruszaliśmy ostatnio na naszym blogu