Zarządzanie przedszkolem

Jak Inso zmienia proces rekrutacji w dobie pandemii

Rekrutację standardową można zastąpić rekrutacją online, która w dobie pandemii staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wynika to z tego, że rodzice chcący zapisać dziecko często nie mogą wejść do placówki. Inni z kolei czują obawy z tym związane wynikające z panującej pandemii. Jak wygląda proces rekrutacji online i jakie dostarcza korzyści?

Rekrutacja wcześniej

Rekrutacja odbywa się poprzez stronę internetową, na której umieszczone zostają regulaminy przyjęć, wnioski i załączniki do wypełnienia przez rodziców. Wypełnione wnioski w wersji papierowej rodzice składają do wybranej placówki w godzinach jej otwarcia. Dokumenty można złożyć osobiście lub listownie. Następnie złożone wnioski są weryfikowane przez komisję rekrutacyjną, która sprawdza, czy dany wniosek nie zawiera błędów, czy posiada wszystkie podpisy i czy został złożony w terminie. Często wnioski wypełnione są nieczytelnie. Jest to dość mozolny i długi proces, gdyż wymaga dużo uwagi i skupienia. Kolejnym etapem jest ogłoszenie wyników i podpisanie umów z rodzicami.

Rekrutacja Online Inso

Zmienia się proces przyjmowania wniosków. Każda placówka posiada formularz online, który rodzic wypełnia jak standardową kartę zgłoszeniową. Jeżeli brakuje na nim potrzebnych pól, placówka ma możliwość dostosowania formularza do swoich potrzeb w zakresie zgód rodziców oraz potrzebnych dodatkowych informacji o dziecku. Rodzic wysyła wniosek do placówki jednym kliknięciem, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i RODO.

Wszystkie wnioski są dostępne w jednym miejscu dla komisji rekrutacyjnej po zalogowaniu do aplikacji. Nie ma również problemów z czytelnością danego wniosku. Nie trzeba sprawdzać terminu złożenia, gdyż po terminie można rekrutację wyłączyć. Wnioski takie można wydrukować, zapisać w postaci pdf oraz zmienić im status na przyjęty lub odrzucony. Na bieżąco widzimy także ilość zapisanych dzieci.

Placówki, które na co dzień korzystają z aplikacji Inso jednym kliknięciem mogą dodać dziecko do wskazanej grupy. Automatycznie można również utworzyć konta dla rodziców na dane podane we wniosku.

Podsumowanie

Rekrutacja online dostarcza korzyści nie tylko podczas pandemii. Usprawnia ona znacząco przyjmowanie wniosków oraz późniejszą ich weryfikację. Nie ma problemu z nieczytelnymi wnioskami czy też złożonymi po czasie. A w połączeniu z innymi modułami w aplikacji Inso daje kompleksową obsługę Twoich placówek.

§ Podstawa Prawna

Mateusz Darowski
Pomagam w doborze nowoczesnych rozwiązań w przedszkolach i żłobkach.
Data publikacji wpisu:
15
-
03
-
2021

Umów darmową prezentację i sprawdź lepszy sposób organizacji pracy w Twoich placówkach

lub zadzwoń 799 394 372

Dziękujemy! Formularz został wysłany poprawnie.
Oops! Nie udało się wysłać wiadomości

Ostatnie wpisy

Zobacz, jakie tematy poruszaliśmy ostatnio na naszym blogu