Informacje ogólne

Moduł zajęć online

Zaktualizowano
:
28 kwietnia 2020

Aplikacja Inso posiada wbudowany chat video z pomocą, którego z łatwością można prowadzić zajęcia online z dziećmi.

Wchodząc z zakładkę zajęcia online klikamy dodaj zajęcia i uzupełniamy informację dla jakie grupy dzieci zakładamy wybrane zajęcia. Spośród wybranych opcji zaznaczamy kto ma brać udział w zajęciach, czy mają to być:

  • wszystkie dzieci,
  • wybrane grupy,
  • dzieci zapisane na zajęcia dodatkowe,
  • czy dzieci wybrane z listy.

W kolejnym kroku uzupełniamy tytuł zajęć, bardziej szczegłówy opis, datę, godzinę i zapisujemy kikając dodaj zajęcia. Po zapisaniu zostaniemy przekierowani do głównego widoku.

Aby rozpocząć korzystanie z modułu należy kliknąć dołącz do zajęć.

##Pamiętajmy!

Wybrane zajęcia będą widoczne tylko dla tej grupy, którą zapisaliśmy na zajęcia, nikt spoza tej grupy nie będzie miał możliwości uczestniczyć w lekcji online. W każdej chwili możemy takie zajęcia edytować.

Po dołączeniu do zajęć z lewej strony mamy widocznych uczestnków zajęć, natomiast z prawej mamy dostęp do mikrofonu, kamery, można udostępnić ekran w celu pokazania prezentacji, czy też filmu i przycisk do opuszczenia zajęć.

Po zakończeniu zajęć online wyświetli się podsumowanie sesji z informacją kto uczestniczył w zajęciach i jak długo trwały.

W każdej chwili można podejrzeć statystyki obecnych użytkowników wraz z czasem aktywności. Dzięki temu, nie musisz martwić się o dokumentację faktu przeprowadzania zajęć - aplikacja zrobi to za Ciebie.

Aby moduł zajęć online sprawnie funkcjonował, polecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome.

Powodzenia!