Blog
#Aplikacja inso

Poznaj inso #1: Po co mi aplikacja do zarządzania placówkami?

20 maja 2019


Często podczas naszych rozmów z klientami pada pytanie: Po co mi taki system? Przecież aktualnie bez aplikacji moje przedszkole działa, nauczyciele pracują, a wszystkie informacje można wywiesić na tablicy ogłoszeń.

Na pierwszy rzut oka można się z tym zgodzić, jednak przyglądając się dokładniej procesom zachodzącym w placówce można znaleźć sporo sytuacji, w których dodatkowe oprogramowanie ma sens i może być bardzo przydatne.

Czym właściwie jest inso?

Aplikacja inso została stworzona, aby pomóc w sprawniejszym zarządzaniu placówkami przedszkolnymi i żłobkami. Dzięki aplikacji możemy generować rozliczenia, prowadzić dziennik obecności, zarządzać posiłkami, zajęciami dodatkowymi oraz komunikować się z rodzicami.

Z systemu można korzystać na prawie każdym urządzeniu podłączonym do internetu, dlatego wszystkie dane są zawsze pod ręką – zarówno dla dyrektora, pracownika jak i rodzica.

Jakie korzyści aplikacja daje dyrektorowi/właścicielowi?

Nie ważne czy jako dyrektor bądź właściciel zarządzasz jedną, dwoma czy większą ilością placówek oprogramowanie ułatwi Ci pracę na wielu płaszczyznach. Już teraz możesz zapomnieć o godzinach poświęcanych na tworzenie rozliczeń – w aplikacji są one generowane automatycznie. Jedno kliknięcie wystarczy, by trafiły do rodziców, którzy w aplikacji mogą je od razu opłacić.

Automatyczne wyliczanie posiłków według diet pozwala na zamówienie, czy też przygotowanie ich odpowiedniej ilości, przez co, przede wszystkim zaoszczędzisz pieniądze, ale również nie zmarnujesz pozostałego jedzenia.

Cena systemu to tylko kilka posiłków – możesz zaoszczędzić znacznie więcej!

Przecież to więcej pracy dla pracowników…

To kolejna teza, z którą nie możemy się zgodzić. Na początku faktycznie może wydawać się, że do aplikacji trzeba wprowadzić masę danych, na bieżąco ją obsługiwać, wprowadzać obecności. Po czasie wszyscy zmieniają jednak zdanie – dzięki aplikacji wszystko jest pod ręką, nie trzeba szukać list, czy notatek, aby znaleźć informacje.

Aplikacja została tak zaprojektowana, aby korzystanie z niej było jak najwygodniejsze i najszybsze dla użytkownika, zrezygnowaliśmy ze zbędnych funkcjonalności.

Pamiętasz na ile sposobów rodzice zgłaszają nieobecności dzieci? Dzwoniąc do placówki, wysyłając SMS, osobiście, a może jeszcze mailowo? System inso uporządkuje również to, tworząc jeden kanał do wymiany informacji. To koniec odbierania codziennych telefonów i odczytywania SMS’ów. Ilość telefonów i SMS-ów w celach zgłoszeń oraz wymiany informacji jest zredukowana praktycznie do 0!

Aplikacja również dla rodziców

Aplikacja to również spore udogodnienie dla opiekunów czy też rodziców. W łatwy sposób zgłoszą nieobecność dziecka (wystarczą tylko 2 kliknięcia!), szybko podejrzą co składa się na rozliczenie oraz w łatwy sposób je opłacą. Dzięki wbudowanemu portalowi społecznościowemu na bieżąco sprawdzą co dzieje się w placówce oraz zapoznają się z ogłoszeniami.

Technologia jest już wszędzie, rodzice nauczeni są korzystania z różnych aplikacji, a dzięki opiniom użytkowników wiemy, że nasza jest wyjątkowo prosta i intuicyjna.


Dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że udało mi przedstawić nasz system trochę z innej strony. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, wątpliwości czy też nie masz pewności, czy aplikacja Ci pomoże, zapraszamy do umówienia się na bezpłatną prezentację! Udowodnimy, że system inso do zarządzania przedszkolami oraz żłobkami niesie same korzyści!

Mateusz Bokowy
Specjalista ds. obsługi klienta